CD214B-T51ALF
Mfr.Part #
CD214B-T51ALF
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB
Reverse Standoff Voltage :
51V
Breakdown Voltage :
56.7V
Reverse Breakdown Voltage :
56.7V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
C BEND
Pin Count :
Zener
Number of Terminations :
Operating Supply Voltage :
51V
Peak Pulse Current :
7.3A
ESD Protection :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
CD214B
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Test Current :
1mA
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Clamping Voltage :
82.4V
Peak Pulse Power :
600W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V