CD214B-T24ALF
Mfr.Part #
CD214B-T24ALF
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Reverse Breakdown Voltage :
26.7V
Leakage Current :
5μA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Test Current :
1mA
Pin Count :
Tin
Power Dissipation-Max :
5W
Operating Supply Voltage :
24V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
400W
Max Surge Current :
15.4A
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
Package / Case :
DO-214AA, SMB
5μA
Pbfree Code :
yes
Clamping Voltage :
38.9V
Diode Element Material :
SILICON
Element Configuration :
Single
Reverse Standoff Voltage :
24V
Base Part Number :
CD214B
Peak Pulse Power :
600W
Peak Pulse Current :
15.4A
Breakdown Voltage :
26.7V
C BEND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESD Protection :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ