CD214B-T10ALF
Mfr.Part #
CD214B-T10ALF
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB
Clamping Voltage :
17V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Test Current :
1mA
Peak Pulse Current :
35.3A
Reverse Breakdown Voltage :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Base Part Number :
CD214B
Peak Pulse Power :
600W
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Breakdown Voltage :
11.1V
Max Surge Current :
35.3A
Max Reverse Leakage Current :
5μA
JESD-609 Code :
e3
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
400W
Power Dissipation-Max :
5W
Reverse Standoff Voltage :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
C BEND
Pin Count :
SMD/SMT
Element Configuration :
Single
Mounting Type :
Surface Mount
ESD Protection :
yes
Operating Supply Voltage :
10V