CD214A-T20ALF
Mfr.Part #
CD214A-T20ALF
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA
Product Category :
Element Configuration :
Single
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
Package / Case :
DO-214AC, SMA
SILICON
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
Clamping Voltage :
32.4V
Max Surge Current :
12.3A
Test Current :
1mA
Reverse Breakdown Voltage :
22.2V
Operating Supply Voltage :
20V
Reverse Standoff Voltage :
20V
Peak Pulse Power :
400W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Base Part Number :
CD214A
Peak Pulse Current :
12.3A