CC45SL3JD100JYNN
Mfr.Part #
CC45SL3JD100JYNN
Description
CAP CER 10PF 6KV SL RADIAL
Lead Pitch :
5.0038mm
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Formed Leads - Kinked
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Tolerance :
±5%
Width :
6mm
Terminal Pitch :
7.5mm
Capacitance :
10pF
Length :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6000V
HTS Code :
Datasheets
CC45SL3JD100JYNN
TDK Corporation CC45SL3JD100JYNN
CC45 10pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.295Dia 7.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
CC45SL3JD100JYNNA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm.This coefficient equals SL indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
CC45SL3JD100JYNNA Features
a size/dimension of 0.295Dia 7.50mm