CC1206KKX5RGBB106
Mfr.Part #
CC1206KKX5RGBB106
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Ceramic Capacitors
Series :
CC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
10μF
Datasheets
CC1206KKX5RGBB106
YAGEO CC1206KKX5RGBB106
CC 10μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CC1206KKX5RGBB106 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CC1206KKX5RGBB106 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm