CC02-30NJ-RC
Mfr.Part #
CC02-30NJ-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
30nH +/-5% Ceramic Core Chip
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
0402
Size / Dimension :
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
2.35GHz
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
30 nH
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Series :
CC02
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.61mm)
Material - Core :
Ceramic
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
CC02-30NJ-RC
Allied Components International CC02-30NJ-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD