CBR02C100F3GAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBR02C100F3GAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
10.0PF 25.0V
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Ratings :
Voltage - Rated :
25V
Base Product Number :
CBR02C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
CBR-SMD RF C0G
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Package :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±1%
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :
Capacitance :
10 pF
KEMET CBR02C100F3GAC7800
CBR-SMD RF C0G 10 pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)