CBB4C02005D11000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBB4C02005D11000
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CLIPPER AND BREAKOUT BOARD
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Unclassified
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package :
Bulk
Frequency Tolerance :
±50ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Series :
SXT214
Base Product Number :
CBB4C02
Product Status :
Active
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
30 MHz
Operating Mode :
Fundamental
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF