CB05YTYH331
Mfr.Part #
CB05YTYH331
Manufacturer
Viking Tech
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
330 OHM 25% 0805
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
DC Resistance (DCR) (Max) :
80mOhm
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
CB
Features :
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
330 Ohms @ 100 MHz
Filter Type :
Power Line
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max) :
2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Datasheets
CB05YTYH331
Viking Tech CB05YTYH331
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN