CB018B0822GBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CB018B0822GBA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP FILM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Film Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.15mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Positive Tolerance :
2%
Capacitance :
0.0082μF
Length :
3.3mm
Negative Tolerance :
2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Rated (AC) Voltage (URac) :
10V
Width :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)