C931U101JUSDBAWL20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C931U101JUSDBAWL20
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
100pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead/Base Style :
Kinked
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Ceramic
Termination :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Ratings :
X1, Y1
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Mount :
Through Hole
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated AC :
250V
Temperature Coefficient :
SL
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Voltage - Rated :
400VAC
Applications :
Safety
Datasheets
C931U101JUSDBAWL20
KEMET C931U101JUSDBAWL20
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 100pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C931U101JUSDBAWL20 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.394Dia 10.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.10.0076mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
C931U101JUSDBAWL20 Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm