C921U680JUSDCAWL45
Mfr.Part #
C921U680JUSDCAWL45
Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Temperature Coefficient :
SL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ratings :
X1, Y1
Packaging :
Bulk
Published :
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated :
400VAC
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Termination :
Radial
Lead/Base Style :
Kinked
Datasheets
C921U680JUSDCAWL45
KEMET C921U680JUSDCAWL45
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 68pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U680JUSDCAWL45 Overview
Ceramic capacitor is 0.354Dia 9.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to SL.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 10.0076mm.
C921U680JUSDCAWL45 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm