C921U680JUSDBAWL45
Mfr.Part #
C921U680JUSDBAWL45
Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Voltage - Rated :
400VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Capacitance :
68pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Pitch :
10.0076mm
Temperature Coefficient :
SL
Series :
C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead/Base Style :
Kinked
Tolerance :
±5%
Datasheets
C921U680JUSDBAWL45
KEMET C921U680JUSDBAWL45
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 68pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C921U680JUSDBAWL45 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm.This coefficient equals SL indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
C921U680JUSDBAWL45 Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm