C917U680JYSDAAWL35
Mfr.Part #
C917U680JYSDAAWL35
Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Lead Style :
Straight
Capacitance :
68pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.493mm
Series :
C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated :
400VAC
Through Hole
Datasheets
C917U680JYSDAAWL35
KEMET C917U680JYSDAAWL35
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 68pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C917U680JYSDAAWL35 Overview
A 0.315Dia 8.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is SL.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
C917U680JYSDAAWL35 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm