C917U620JZSDAAWL35
Mfr.Part #
C917U620JZSDAAWL35
Description
CAP CER 62PF 440VAC SL RADIAL
Series :
C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
62pF
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
440VAC
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.493mm
KEMET C917U620JZSDAAWL35
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 62pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
C917U620JZSDAAWL35 Overview
A program's size/dimension is 0.315Dia 8.00mm for this device.Its coefficient is SL and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.493mm.
C917U620JZSDAAWL35 Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm