C322C681J1G5CA
Mfr.Part #
C322C681J1G5CA
Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
510 µm
Package / Case :
Radial
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Lead/Base Style :
Flat
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.18mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Dielectric :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Dissipation Factor :
0.1 %
Packaging :
Bulk
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Pitch :
5.08mm
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Multilayer :
Formed Leads
Lead Length :
7mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Height :
3.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
C322C681J1G5CA
KEMET C322C681J1G5CA
GoldMax 300 Comm C0G 680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C322C681J1G5CA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 100V - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
C322C681J1G5CA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V