C322C223M1U5CA
Mfr.Part #
C322C223M1U5CA
Description
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Flat
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Size Code :
Temperature Coefficient :
Z5U
Number of Terminations :
2
Lead Length :
7mm
Capacitance :
0.022µF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
GoldMax 300 Comm Z5U
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Pitch :
5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±20%
Width :
3.175mm
yes
Depth :
3.18mm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Ceramic
Dissipation Factor :
4 %
Reach Compliance Code :
not_compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-10°C~85°C
Height :
3.18mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm