C3216NP0220JGTS
Mfr.Part #
C3216NP0220JGTS
Manufacturer
ICM
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
ICM
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
C3216NP0_S
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Style :
Voltage - Rated :
50V
Failure Rate :
Lead Spacing :
Features :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
22 pF
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Datasheets
C3216NP0220JGTS
ICM C3216NP0220JGTS
C3216NP0_S 22 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)