C315C151J3G5TA
Mfr.Part #
C315C151J3G5TA
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
yes
Datasheets
C315C151J3G5TA
KEMET C315C151J3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 150pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial