C315C132JAG5TA7301
Mfr.Part #
C315C132JAG5TA7301
Description
CAP CER 1300PF 250V C0G/NP0 RAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Capacitance :
1300pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
yes
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
KEMET C315C132JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C132JAG5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C315C132JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm