C315C132F3G5TA
Mfr.Part #
C315C132F3G5TA
Description
CAP CER 1300PF 25V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
1300pF
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
C315C132F3G5TA
KEMET C315C132F3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 1300pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C132F3G5TA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C315C132F3G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm