C315C130K3G5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C315C130K3G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
13pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Low ESL
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
C315C130K3G5TA
KEMET C315C130K3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 13pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial