C315C130G3G5TA7301
Mfr.Part #
C315C130G3G5TA7301
Description
CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
13pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
C0G NP0
KEMET C315C130G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 13pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C130G3G5TA7301 Overview
A 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C315C130G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm