C315C123F3G5TA
Mfr.Part #
C315C123F3G5TA
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.012µF
Radial
Datasheets
C315C123F3G5TA
KEMET C315C123F3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C123F3G5TA Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C315C123F3G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm