C315C122K2G5TA
Mfr.Part #
C315C122K2G5TA
Description
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
1200pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Datasheets
C315C122K2G5TA
KEMET C315C122K2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C122K2G5TA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C315C122K2G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm