C315C122G2G5TA
Mfr.Part #
C315C122G2G5TA
Description
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
C315C122G2G5TA
KEMET C315C122G2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C122G2G5TA Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C315C122G2G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm