C315C112J2G5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C315C112J2G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1100PF 200V C0G/NP0 RAD
Stock
23
In Stock :
23
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1100pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
200V
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Feature :
Low ESL
Datasheets
C315C112J2G5TA
KEMET C315C112J2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 1100pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C112J2G5TA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C315C112J2G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm