C315C111FAG5TA7301
Mfr.Part #
C315C111FAG5TA7301
Description
CAP CER 110PF 250V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Capacitance :
110pF
Straight
KEMET C315C111FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 110pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C315C111FAG5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C315C111FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm