C315C102JAG5TA7301
Mfr.Part #
C315C102JAG5TA7301
Description
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1000pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.183 4.66mm
Low ESL
KEMET C315C102JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial