C274AC35180SA0J
Mfr.Part #
C274AC35180SA0J
Description
CAP FILM 18UF 5% 470VAC RADIAL
Stock
75
In Stock :
75
Film Capacitors
Voltage :
470V
Published :
2002
Capacitance :
18µF
Tolerance :
±5%
Height :
74mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Package / Case :
Radial, Can
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated AC :
470V
Datasheets
C274AC35180SA0J
Introducing Film Capacitors KEMET C274AC35180SA0J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:470V, Mounting Type:Chassis, Stud Mount, Package / Case:Radial, Can, Operating Temperature:-25°C~85°C, C274AC35180SA0J pinout, C274AC35180SA0J datasheet PDF, C274AC35180SA0J amp .Beyond Film Capacitors KEMET C274AC35180SA0J ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.