C2225X824KARACAUTO
Mfr.Part #
C2225X824KARACAUTO
Description
SMD AUTO X7R, CERAMIC, 820NF, 10
Capacitance :
0.82 μF
Product :
Automotive MLCCs
Height - Seated (Max) :
Ratings :
AEC-Q200
Features :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric :
X7R
Lead Spacing :
Package :
Digi-Reel?
Termination :
Standard
Qualification :
AEC-Q200
RoHS :
Details
Series :
SMD Auto X7R Flex
Packaging :
MouseReel
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Termination Style :
SMD/SMT
Lead Style :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Active
Brand :
Size / Dimension :
0.232" L x 0.252" W (5.90mm x 6.40mm)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.061" (1.55mm)
KEMET C2225X824KARACAUTO
SMD Auto X7R Flex 0.82 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232" L x 0.252" W (5.90mm x 6.40mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)