C2225C822JDGAC7800
Mfr.Part #
C2225C822JDGAC7800
Description
CAP CER 8200PF 1KV C0G/NP0 2225
Stock
610
In Stock :
610
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Series :
SMD Comm C0G HV
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
10 Weeks
KEMET C2225C822JDGAC7800
SMD Comm C0G HV 8200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)