C2225C562KHRACAUTO
Mfr.Part #
C2225C562KHRACAUTO
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 3KV X7R 2225
Stock
62
In Stock :
62
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
5600pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
Series :
SMD Auto X7R HV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
28 Weeks
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Voltage
KEMET C2225C562KHRACAUTO
SMD Auto X7R HV 5600pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)