C2225C474KBRAC7800
Mfr.Part #
C2225C474KBRAC7800
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.47UF 630V X7R 2225
Stock
20
In Stock :
20
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SMD Comm X7R HV
Capacitance :
0.47µF
Size / Dimension :
0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C2225C474KBRAC7800
SMD Comm X7R HV 0.47μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.252W 5.60mmx6.40mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)