C2220X104KBRACAUTO
Mfr.Part #
C2220X104KBRACAUTO
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 2220 AUTO
Stock
891
In Stock :
891
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
630V
Series :
SMD Auto X7R HV Flex
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C2220X104KBRACAUTO
SMD Auto X7R HV Flex 0.1μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.232Lx0.197W 5.90mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)