C2220C822MGRAC7800
Mfr.Part #
C2220C822MGRAC7800
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 2KV X7R 2220
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Features :
Low ESL, High Voltage
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
8200 pF
Lead Spacing :
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Base Product Number :
C2220C
Ratings :
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMD Comm X7R HV
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
C2220C822MGRAC7800
KEMET C2220C822MGRAC7800
SMD Comm X7R HV 8200 pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
C2220C822MGRAC7800 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
C2220C822MGRAC7800 Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)