C2220C474F5GAC7800
Mfr.Part #
C2220C474F5GAC7800
Description
CAP CER 0.47UF 50V C0G/NP0 2220
Stock
749
In Stock :
749
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
5mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
470nF
Packaging :
Tape and Reel
Package / Case :
2220
Length :
5.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
1%
Max Operating Temperature :
125°C
KEMET C2220C474F5GAC7800
470nF Ceramic Capacitor 1% 2220