C2220C472KHRACAUTO
Mfr.Part #
C2220C472KHRACAUTO
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2220
Stock
774
In Stock :
774
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Auto X7R HV
Feature :
Low ESL, High Voltage
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
KEMET C2220C472KHRACAUTO
SMD Auto X7R HV 4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)