C2220C334KARACAUTO
Mfr.Part #
C2220C334KARACAUTO
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
32 Weeks
Voltage - Rated DC :
250V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.1mm
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.7mm
Capacitance :
0.33μF
Multilayer :
yes
Width :
5mm