C2220C331KHRAC7800
Mfr.Part #
C2220C331KHRAC7800
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP 2220 330PF 3KV X7R 10%
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Capacitance :
330 pF
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Comm X7R HV
Thickness (Max) :
0.071 (1.80mm)
Features :
Low ESL, High Voltage
Applications :
Bypass, Decoupling
Lead Style :
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Failure Rate :
KEMET C2220C331KHRAC7800
CAP CER 330PF 3KV X7R 2220