C2220C331KFGAC7800
Mfr.Part #
C2220C331KFGAC7800
Description
CAP CER 330PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Stock
134
In Stock :
134
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
5mm
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
330pF
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
10%
Height :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
2220
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.6mm
KEMET C2220C331KFGAC7800
330pF Ceramic Capacitor 10% 2220