C2220C331JFGAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C2220C331JFGAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
SMD Comm C0G HV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Capacitance :
330pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL, High Voltage
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C2220C331JFGAC7800
SMD Comm C0G HV 330pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)