C2220C224KBRACAUTO
Mfr.Part #
C2220C224KBRACAUTO
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2220 220NF 630V X7R 10%
Stock
830
In Stock :
830
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
630V
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Feature :
Low ESL, High Voltage
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
31 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto X7R HV
KEMET C2220C224KBRACAUTO
SMD Auto X7R HV 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)