C2220C154KBRACAUTO
Mfr.Part #
C2220C154KBRACAUTO
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2220 150NF 630V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.15μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Voltage
Series :
SMD Auto X7R HV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness (Max) :
0.061 1.55mm
Factory Lead Time :
31 Weeks
KEMET C2220C154KBRACAUTO
SMD Auto X7R HV 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)