C1608NP0479BGTS
Mfr.Part #
C1608NP0479BGTS
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
4.7 pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
C1608NP0479BGTS
ICM C1608NP0479BGTS
4.7 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)