C1608NP0391JGTS
Mfr.Part #
C1608NP0391JGTS
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Ratings :
Capacitance :
390 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series :
C1608NP0_S
Voltage - Rated :
50V
Features :
Datasheets
C1608NP0391JGTS
ICM C1608NP0391JGTS
C1608NP0_S 390 pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)