C1608NP0309CFTS
Mfr.Part #
C1608NP0309CFTS
Description
CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
3 pF
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Series :
C1608NP0_S
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
C1608NP0309CFTS
ICM C1608NP0309CFTS
C1608NP0_S 3 pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)