C1206C222K5RACB
Mfr.Part #
C1206C222K5RACB
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Series :
C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
C1206C222K5RACB
Cornell Dubilier Electronics C1206C222K5RACB
C 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 2200pF