C11AH2R1B-9ZN-X1T
Mfr.Part #
C11AH2R1B-9ZN-X1T
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2.1pF
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
C11AH2R1B-9ZN-X1T
Knowles Precision C11AH2R1B-9ZN-X1T
AH 0505 1313Metric Ceramic Capacitor 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm P90 ±0.1pF 2.1pF